Новини

Chevrolet Cruze презентовано в Україні

15.09.2009

Офіційний дистриб'ютор автомобілів Chevrolet в Україні, компанія «УкрАвтоЗАЗ-сервіс», яка входить до складу Української Автомобільної Корпорації, в рамках Столичного АвтоШоу 2009 презентувала новинку – Chevrolet Cruze.

Цей автомобіль, був презентований в 2008 році, в жовтні на Міжнародному Паризькому Автосалоні. І відразу після презентації, як і личить членові «сім'ї» Chevrolet, став задавати тон в своєму класі завдяки новій платформі, свіжому дизайну, якості збірки та сучасним стандартам безпеки. «Chevrolet Cruze, світова прем'єра якого відбулася на Паризькому Автосалоні, піднімає планку стандартів в області дизайну і якості виконання – в сегменті компактних автомобілів, представлених на світовому ринку», - General Motors Європа. Новинка стала передвісником нового напряму дизайну бренду Chevrolet. При цьому Chevrolet Cruze створювався для того, щоб повністю змінити уяву оточуючих про те, яким має бути доступний автомобіль.

Його динамічний вигляд, що нагадує чотиридверне купе, відкриває новий вимір в дизайні традиційних трьохоб'ємних седанів. Оригінальна радіаторна решітка, середня лінія кузова і «здвоєний кокпіт» – основна тема дизайну інтер'єру – ці риси Chevrolet Cruze підкреслюють нову, глобальну стилістичну мову, яка буде характерною для майбутніх автомобілів, що носять золотого «метелика» Chevrolet. Chevrolet Cruze став результатом процесу розвитку, в якому задіяні глобальні ресурси GM. І процес націлений на формування нових стандартів естетики і якості для автомобілів компактного класу. "Нашою метою була революція, а не еволюція", - говорить Таєван Ким (Taewan Kim), головний дизайнер. - "Ми прагнули зробити великий крок вперед, створити абсолютно новий дизайн для продукції Chevrolet у всьому світі".

Арочний вигин лінії даху, що поєднує круто нахилене вітрове скло і нахилені задні стійки, - основна особливість екстер'єру Chevrolet Cruze. Таке рішення візуально збільшує площу оскління автомобіля, і в даному сегменті вперше з'являється оригінальний дизайн, що нагадує купе. Оригінальна увігнута середня лінія кузова, яка тягнеться безперервно від фар до задніх ліхтарів, - "фірмова" риса дизайну Chevrolet, разом з радіаторною решіткою, поділеною на два фрагменти поперечною планкою. Вона пофарбована в колір кузова і слугує фоном для золотого "метелика" - емблеми бренду Chevrolet.

Новий Cruze вирізняється пропорційністю і врівноваженістю форм. Його 17-дюймові колеса розставлені "по кутах" ефектного підтягнутого кузова. Щільна підгонка кузовних панелей і експресивні лінії у поєднанні із стриманим використанням зовнішніх декоративних елементів підсилюють відчуття, що автомобіль відлито з єдиного шматка металу. Chevrolet Cruze вносить до свого ринкового сегменту дизайн, гідний автомобіля "престижного" класу. Крупні блоки фар загинаються довкола передніх кутів кузова і, подібно до стріл, заходять на крила, підкреслюючи динамічну подобу Cruze. Розсіювачі з полікарбонату надають фарам вигляду ювелірного виробу. У кожному блоці фари є дві галогенні лампи, закріплені глибоко в блискучих полірованих кожухах, з якими контрастують розташовані вище і нижче рамки чорного "рояльного" кольору. Такий дизайн фар також підсилює "висококласне" враження від автомобіля, незвичайне для даного сегменту.

Лінії капота зливаються з контурами блоків фар і середньою лінією кузова, що піднімається. Ці ефектні лінії тягнуться по всій довжині автомобіля, перш ніж перейти в плавні вигини блоків ліхтарів (які, як і фари, "охоплюють" кути кузова) і лінії багажника. Лаконічні і обтічні форми Chevrolet Cruze забезпечують низький коефіцієнт аеродинамічного опору (Cd=0,31). Цей висококонкурентний показник визначає хороші аеродинамічні характеристики і забезпечує низькі витрати палива.

Революційний підхід до дизайну продовжується і в салоні Cruze. У інтер'єрі використаний фірмовий прийом Chevrolet - оригінальний "здвоєний кокпіт", який можна побачити на легендарному Corvette. Нижня частина панелі управління, що гармоніює за кольором з вставками передніх сидінь, симетрично розширюється в напрямі від центральної консолі, створюючи єдине оточення водія і переднього пасажира. Не менш революційні зміни зазнала якість виконання інтер'єру. Про це свідчать зерниста фактура поверхонь, м'які на дотик матеріали і декоративні панелі з м'яким приглушеним блиском. Все це створює в салоні атмосферу високої якості, що гармоніює з дизайном екстер'єру. Наприклад, центральна консоль, на якій розташовані дисплеї і органи управління інформаційно-розважальної системи і кондиціонера, робить непотрібною традиційні "рамки", візуально об'єднуючи всі елементи, завдяки чому консоль виглядає лаконічною та сучасною.

При розробці дизайну головної панелі приладів використовувалося комп'ютерне моделювання і тривимірна графіка. Три аналогові прилади - спідометр, тахометр і покажчик рівня палива/температури охолоджуючої рідини двигуна, - мають світлодіодне підсвічування. Білий і блакитний "крижаний" колір підсвітки забезпечує ясну і чітку читаність. У салоні Cruze можуть з комфортом розташуватися п'ятеро дорослих пасажирів. Заднім пасажирам наданий винятковий простір - більше місця для ніг, голів і плечей, ніж зазвичай є в автомобілях такого класу. Для Chevrolet Cruze пропонується широкий набір інформаційно-розважальних систем, у тому числі, супутникова система навігації, що працює з dvd-дисками, з системою розпізнавання голосових команд і 7-дюймовим дисплеєм - "прем'єра" для даного класу автомобілів, люб'язно надана брендом Chevrolet. Аудіосистеми (з чотирма або шістьма акустичними колонками) мають входи для підключення таких пристроїв, як Mp3-плєєри, i-pod або карти пам'яті "memory stick". В систему "вищого" рівня входить вбудований жорсткий диск, що дозволяє завжди мати в автомобілі "запас музики" - Cruze став однією з перших моделей в своєму класі, на якому встановлюється вбудований жорсткий диск.

Революційна конструкція Cruze, звичайно, не обмежується дизайном екстер'єру і інтер'єру. "У розробці найважливіших компонентів, таких як конструкція кузова, що несе, підвіска, системи безпеки і електросистеми, ми застосували кращі "напрацювання" фахівців GM зі всього світу", - стверджує Петер Мертенс (Peter Mertens) виконавчий директор загальної стратегії створення компактних автомобілів. - "Cruze - нова модель, розроблена із залученням світових ресурсів і орієнтована на світовий ринок". Cruze володіє найжорсткішою несучою конструкцією кузова, серед автомобілів свого класу. Такий кузов слугує надійним фундаментом для неперевершеної комфортабельності і плавності ходу автомобіля. Як і очікувалося, конструкція кузова зіграла ключову роль в здобутті максимально високої оцінки за безпеку - "п'ять зірок" в рейтингу СNCAP і ANCAP за результатами випробувань в Європі, США, а також Кореї, Китаї і Австралії.

Якщо говорити про потенціал автомобіля, прихований під його капотом, то Cruze може похвалитися вражаючою лінійкою силових агрегатів. Для Cruze пропонуються два 16-клапанні бензинові двигуни: з робочим об'ємом від 1,6 л і 1.8 літра, потужністю 113 до 141 л.с. відповідно, оснащених системою регулювання фаз газорозподілу (VVT) впускних і випускних клапанів. Ця система підвищує потужність і крутний момент двигуна, при одночасному зниженні витрат палива і рівня токсичності викидів. Новий 2,0-літровий турбодизель, що розвиває максимальну потужність 150 л.с, поєднує в собі потужність і ще більшу економічність. Він обладнаний системою "common-rail" і турбокомпресором із змінною геометрією. В парі з вказаними двигунами пропонується нова 6-ступінчаста автоматична коробка передач. Бренд Chevrolet вперше пропонує таку коробку передач для автомобіля цієї цінової групи, на додаток до 5-ступінчастої механічної.

Клієнти оцінять прекрасну підвіску, гальмівну систему і рульове управління, параметри яких налагоджені з врахуванням пріоритетів європейського ринку, а також бездоганне співвідношення маневреності і плавності ходу автомобіля. Передня підвіска із стійками Мак-Ферсон здатна компенсувати бічні навантаження. У конструкції задньої підвіски використана зігнута торсіонна балка, виготовлена з композитного матеріалу. Вона економить вагу і простір і дозволяє здійснювати точне регулювання підвіски для використання її на різних версіях автомобіля.

В Україні цей автомобіль з'явиться в найближчому майбутньому. На даний момент ведуться переговори з GM Europe про ціни і об'єми постачань цих автомобілів. Вже починаючи з жовтня, дилерські центри в Україні почнуть приймати замовлення на автомобілі Cruze.


Ці зображення дають лише загальне уявлення про автомобіль